RESİM GALERİSİNE RESİM YÜKLEMEK

RESİM GALERİSİNE RESİM YÜKLEMEK

A-DAHA ÖNCE BELİRLENMİŞ KATEGORİLERE RESİM YÜKLEMEK

Ana sayfa da Ana Menü modülünde bulunan Resim Galerisi tıklayarak resim galerisine giriş yaparak  buradan resim yükleyeceğimiz kategoriyi belirleyip tıklıyor ve resim kategorisini açıyoruz. Burada daha önce yüklenmiş resimleri ve en alt kısmında       butonu kendiliğinden gelecektir.   butonu açık gelmemiş ise yükle butonuna tıklayıp yükleme pozisyonuna getirebiliriz.  Yükle sayfasında en alt da    butonuna  tıkladığımızda bilgisayarımızdaki resimlerden yükleyeceğimiz resmi seçerek tıklatırız. Ardından  butonuna tıkladığımızda artık o kategoriye resminiz eklenmiştir.

B- KENDİ KATEGORİMİZİ VE ALT KATEGORİMİZİ BELİRLEYEREK KENDİ PANELİMİZE RESİM EKLEMEK

 

Resim Kullanıcı Paneline giriş yapıyoruz. 

Öncelikle resimleri yükleyeceğimiz kendimize ait bir Ana kategori belirliyoruz.  Örneğin Mustafa Kara Galeri gibi… İstediğiniz ismi belirleyebilirsiniz. Bunun için panelde butonunu tıklayıp ana kategorisini alt taraftaki kısma ekliyoruz.İsmi belirledikten sonra  butonunu tıkladığımızda artık resim yükleyeceğimiz ana kategori belirlenmiş oldu.  

Ana kategoriyi  belirledikten sonra istersek bu ana kategoriye alt kategoriler ekleyebiliriz. Bunun için paneldeki  butonuna tıklayıp istediğimiz ismi belirleyip  bu alt kategoriyi hangi ana kategoriye ekleyeceksek panel sağ taraftan kategori seç tıklayıp seçerek bu ana kategorinin alt kategorisini     oluşturuyoruz. Örneğin Konya Resimleri gibi..

Ancak alt kategori oluşturmak için öncelikle hangi ana kategoride alt kategori oluşturacağız panelin sağında yer alan kategori Seç düğmesinden tıklayarak belirleyebiliriz..

 

 

Aşagıda ki gibi ana kategoriye Mustafa Kara Galeri olarak belirleriz..

alt katagoriyi ekleyeceğimiz ana kategoriyi belirledikten sonya aşağıda olduğu gibi alt kategoriyi de istediğimiz bir ismi yazarak belirleriz. Örneğimizde biz Konya Resimleri olarak belirledik..

 

Alt kategoriyi yazdıktan sonra panelin altında   düğmesine tıklayarak alt kategoriyi oluşturduk. Aşağıdaki gibi belirlediğimiz alt kategori artık panel  sayfamızda yer almaktadır.

 

Şimdi sıra resim yüklemeye geldi. Bunun için öncelikle hangi kategoriye resim ekleyeceğiz bunu panelin sağ tarafındaki kategori seç tıklayarak örneğimizde olduğu gibi Mustafa Kara Galeri- Konya Resimleri  olarak belirledik.. Bu daha önce kaydettiğimiz için seçeneklerde bulunmaktadır. Aşağıda göründüğü gibi..

 

Resmi yükleyeceğimiz kategoriyi belirledikten sonra panelin yukarısında yer alan    düğmesine  tıkladığımızda aşağıdaki sayfa açılacaktır. Buradan    düğmesine tıklayarak bilgisayarımızda yükleyeceğimiz resmi belirledikten sonra   düğmesine tıklayarak resmi yükleriz. Bu resmin büyüklüğü internet hızı ve bilgisayarımızın performansı ile orantılı olarak bir süre sonra resim artık yüklenecektir.

 

Resim yüklendikten sonra aşağıda ki gibi panel sayfamızda yer alacaktır.

 

 

Yukarıda görüldüğü gibi yüklediğimiz resim kendi kullanıcı panelimizde görünecektir. Ayrıca Site Resim Galerisi içinde kategoriniz ve resimleriniz yerini alacaktır. İstediğiniz kadar resim yükleyebilirsiniz.

Daha sonra ki resim kullanıcı paneline  girişleriniz de isterseniz yeni alt kategoriler ekleyerek bu alt kategorilere de yada önceki belirlediğiniz alt kategorilere istediğiniz resimleri yukarıdaki işlemleri tekrarlayarak yükleyebilirsiniz.

 

Bu konuda  sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  a mail gönderebilirsiniz.

on 19 Mayıs 2014
Gösterim: 1215

Yorum Yapabilmek için Siteye Kayıt olmanız gereklidir.

Siteye Kayıt için Tıklayınız.

Yukarı Kaydır