Sağlam durun

Bir Cumhuriyet savcısı düşünün, şehit olmadan önce abdest almış, namaz kılmış. Bir savcı düşünün, İmam Hatipli, fakirlikten, yokluktan gelip hayalindeki mesleğe kavuşan Anadolu çocuğu olsun. Bir savcı düşünün, Berkin Elvan’ı öldüren kim olursa olsun, ucu nereye giderse gitsin, hak ve adalet adına bulmaya azmetmiş, yol almış. Eğer sizin ülkenizin böyle bir savcısı varsa, sizi rahat bırakmazlar, sağlam durun.

 

Bir baba düşünün, evladı şehit olmuş, daha gencecik yaştayken avucundan alıp götürmüşler ciğer paresini. Bir baba düşünün, fakirlikten para gönderemediği, kendi çabalarıyla okuyan ve savcı olan evladına tam doyamamış. Bir baba düşünün, mütevekkil, imanlı, kendini ve evladını Allah’a adamış, aklı selim ve sağduyulu olsun. Bir baba düşünün, oğlunun şehit olmasına isyan etmiyor, intikam yemini etmiyor, ağlamıyor bile. Bir baba düşünün, Allah verdi ve yine Allah geri aldı diyor. Bir baba düşünün, şükrediyorum, şerefiyle, onuruyla bir hayat sürdü ve öylece şehit oldu oğlum diyor.
Eğer sizin ülkenizin böyle bir şehit babası varsa, sizi rahat bırakmazlar, sağlam durun.

Bir evlat var şehit babasının cenaze namazında, Yusuf yüzlü, melek yüzlü, ay yüzlü. Bir evlat düşünün, dedesiyle birlikte ellerini açmış vakurla, onurla, teslimiyet içinde dua ediyor babası için. Bir evlat düşünün ağlamıyor, babasız kaldı diye isyan etmiyor, yıkılmıyor. Bir evlat düşünün adı Muhammed, daha 9 yaşında ve yüzünde geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bir vakur var. 

Eğer sizin ülkenizin böyle bir şehit evladı varsa, sizi rahat bırakmazlar, sağlam durun.

 

Ali Nur Kutlu

 

>>>>Yazının Orjinali ve devamı için Tıklayınız

on 04 Nisan 2015
Gösterim: 2155

Yorumlar  

#1 ihtiyarseyyah 05-04-2015 16:53
Bu yazı baş yazı
Bu yazı taç yazı
Bu yazı has yazı.
.
Bu yazıya yorum yazılmaz.
.
Bu yazıya saygı duyulur
Bu yazı baş üstünde tutulur
.
Bu yazarın eli öpülür

Yorum Yapabilmek için Siteye Kayıt olmanız gereklidir.

Siteye Kayıt için Tıklayınız.

Yukarı Kaydır